Peugeot e-20854 GT Pack 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2025 |
| Kilometertal | 1.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 400 km |
| Batterikapacitet | 54,0 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 156 hk/270 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
DEMO Peugeot E-208 GT – klar til ny ejer
Hos Henrik Wessel A/S har vi netop fået denne flotte og velkørende Peugeot E-208 GT til salg. Bilen fremstår i rigtig pæn stand og byder på både komfort, køreglæde og masser af udstyr.
Udvalgt udstyr:
• Front & Bakkamera
• Trådløs Apple Carplay/Android Auto
• 17" alufælge
• Klimaanlæg
• Sædevarme i forsæder
• og meget mere
Mulighed for ekstra tryghed
✔ Fragus garanti kan tilkøbes – landsdækkende dækning i op til 48 måneder.
✔ PAVA undervognsbehandling kan tilvælges for 5.995 kr.
✔ Serviceaftale (Gold) med årligt service – kan tegnes op til 5 år.
Attraktiv finansiering
Vi tilbyder konkurrencedygtig finansiering:
• Udbetaling: 42.980 kr. (20 %)
• Løbetid: 96 måneder
• Ydelse pr. md.: 2.389 kr.
• Fast rente: 3,95%
• ÅOP: 7,73%
Forsikring
Vi samarbejder med If Forsikring, hvor du får 20 % rabat på forsikringspræmien de første 12 måneder.
📞 Kontakt os i dag for mere information eller en prøvetur.
Henrik Wessel AS
Firskovvej 19 – 2800 Kgs. Lyngby
Tlf.: 44 44 99 99
Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 210.511 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 309 liter |
| Vægt | 1.430 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 420 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Alcantaraindtræk | LED Kørelys |
|---|---|
| Alufælge | Massage i førersæde |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Sportssæder |
| Centrallås | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |