Peugeot e-20850 GT 5d
Kontantpris
164.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 22.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 336 km |
| Batterikapacitet | 50,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Highlights:
* Fuld LED forlygter
* 3D I-Cockpit
* Læderrat med Adaptiv fartpilot
* 10" Touchskærm med Navigation
* Apple Carplay & Android Auto
* Sportssæder med dellæder
* Parkeringssensorer for & bag
* Bakkamera
* Bilen leveres nyserviceret
* Brugte vinterhjul på alufælge medfølger - kan køre ca. 1 sæson på eksisterende dæk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 225.611 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 311 liter |
| Vægt | 1.585 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 325 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Delkunstlæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |