Peugeot e-200850 GT Sky 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2022 |
| Kilometertal | 78.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 318 km |
| Batterikapacitet | 50,0 kWh |
| Energiforbrug | 178 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Kobbermetal |
Beskrivelse
Kør sommeren i møde med både soltag og klima anlæg
Flot velholdt E-2008 passet med service klar til sin nye ejer
Adaptiv fartpilot
Sædevarme
Elektrisk soltag
Fuldautomatisk klima anlæg
Navigation
Sportssæder
Nøglefri betjening
+ meget mere lækkert udstyr
Android Auto, Apple CarPlay, Automatgear, Bluetooth, Bakkamera, DAB radio, Digital instrumentering, El-håndbremse, Elruder for/bag, El-spejle med varme, Fartpilot, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Klimaanlæg, Kørecomputer, Musikstreaming via bluetooth, Multifunktions-læderrat , Navigation, Nøglefri døre, Nøglefri start, Parkeringssensor bag, Regnsensor, Sportssæder, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, Alufælge, LED kørelys, Metallak, Panoramasoltag, Ambiente belysning, Delvis alcantara-kabine, Digitalt cockpit, Dobbelt bagagerumsbund, Glastag, Højdejusterbart førersæde, Justerbart rat, Kopholder, Multifunktionsrat, Nøglefri betjening, Soltag, 17" Alufælge, Parkeringssensor for/bag, Parkeringssensor for, 6 Airbags, ABS, Antispin, ESP, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Side-airbag, 3 faset opladning , Service ok
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 341.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.455 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 168 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Delalcantaraindtræk | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Ratbetjent gearskifte |
| Dobbelt bagagerumsbund | Ratgearskifte |
| El-sidespejle m. varme | Regnsensor |
| El-soltag | Sædevarme |
| Elektrisk parkeringsbremse | Soltag |
| ESP / ESC | Sportssæder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås |