Peugeot e-200850 GT Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 100.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 310 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Alle service overholdt nyserviceret , kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, delkunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, automatisk lys, fjernlysassistent, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 315.911 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.623 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 407 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 6 airbags | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Ambiente belysning | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Android auto | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk nødassistent | Mørk loftbeklædning |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Blindvinkelassistent | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| Delkunstlæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |