Peugeot e-200850 GT Line 5d
Kontantpris
114.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 75.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 310 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Velkørende og velholdt bil med masser af lækkert udstyr:
- Alufælge med sommerdæk
- Alufælge med vinterdæk
- Nøglefri start/stop (Keyless entry)
- Sort himmel
- Glas-/soltag
- Apple CarPlay / Android Auto
- Adaptiv Fartpilot
- Vejbaneassistent
- Blindvinkelsassistent
- Bakkamera m. 180 graders visning
- Parkeringssensor for/bag
- Træthedsregistrering
- Fuld LED forlygter m. aut. fjernlysassistent
- Fuld LED baglygter
- Alcantara/læder kabine
- Multifunktionslæderrat
- Navigation
- Højdejusterbare forsæder m. 3-trins varme
- Klimaanlæg, 2-zonet
- Mørktonede bagruder
- El-foldbare spejle
- USB/USB-C stik
- Dæktrykssensor
- 4 x el-ruder
- Isofix
Og meget mere
Service og reparationsaftale gennem Peugeot kan overtages.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 315.911 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.623 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 407 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| El-soltag |