Peugeot 50081,5 BlueHDi 130 GT Line EAT8 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 168.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,8 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
automatgear, 7 personers, fuld led forlygter, el betjent bagklap, digitalt cockpit, adaptiv fartpilot, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), apple carplay, android auto, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, dellæderindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, læderrat, kørecomputer, multifunktionsrat, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, elektrisk parkeringsbremse, regnsensor, isofix, 6 airbags, esp, vognbaneassistent, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte, Nummerplade gebyr 1180kr,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 423.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 780 liter |
| Vægt | 1.616 kg |
| Bredde | 191 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 584 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 7 personers | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
|---|---|
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Dellæderindtræk | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, dellæder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |