Peugeot 50081,5 BlueHDi 130 Allure Limited EAT8 7prs 5d
Kontantpris
174.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2020 |
| Kilometertal | 159.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 116 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, delkunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 7 personers, mørk loftbeklædning, 17" alufælge, el-klapbare sidespejle, fuld led forlygter, led baglygter, 2 zone klima, nøglefri adgang, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-a tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 404.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 780 liter |
| Vægt | 1.498 kg |
| Bredde | 191 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 692 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 7 personers | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Alufælge | LED baglygter |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Delkunstlæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter |