Peugeot 50081,5 BlueHDi 130 Allure 7prs 5d
Kontantpris(Kommissionssalg)
157.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2018 |
| Kilometertal | 201.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,5 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 11,1 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
Nysynet , kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, delkunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, integrerede rullegardiner, alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, træk, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 350.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 780 liter |
| Vægt | 1.498 kg |
| Bredde | 191 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 692 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Integrerede rullegardiner |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| CD/radio | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Delkunstlæderindtræk | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |