Peugeot 3082,0 HDi 163 Allure CC aut. 2d
Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2013 |
| Kilometertal | 127.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,2 km/l |
| CO2 udledning | 147 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.760 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
SOMMERBILEN DU KAN KØRE I OM VINTEREN DA BILEN HAR ELEKTRISK STÅLTAG ⭐⭐18" alufælge ⭐⭐læderindtræk ⭐⭐varme i nakkestøtterne ⭐⭐sportssæder ⭐⭐ elektrisk ståltag ⭐⭐ navigation ⭐⭐ sædevarme ⭐⭐ elektrisk ståltag, kørecomputer, læderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, læderrat, 18" alufælge, el-sidespejle m/varme, xenonlys, aftageligt træk, led kørelys, tågelygter, el-klapbare sidespejle m/varme, automatgear, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio
Mulighed for finansiering via Accept Auto Finansiering:
- Billån fra 0,- i udbetaling
- Markedets bedste muligheder
- Hurtigt svar på dit billån
- Du bevarer dine lånemuligheder i banken
- Kan indfries når det passer dig
- Tryg og sikker finansiering.
Husk at ringe på forhånd og aftale en tid til fremvisning med os, inden i køre, så er vi sikker på i ikke køre forgæves.
Mulighed for fremvisning alle hverdage fra kl. 8.00 til 16.00. Weekend efter aftale.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | - |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 444 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Justerbar lændestøtte |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
|---|---|
| Automatgear | Sædebetræk, læder |
| CD/radio | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Xenonlygter |