Peugeot 3081,6 BlueHDi 120 Edition+ SW 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 144.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,3 km/l |
| CO2 udledning | 85 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Lysblåmetal |
Beskrivelse
FLOT OG VELHOLDT 1 EJERS PEUGEOT 308 MED MASSER AF PLADS.. UNDERVOGNSBEHANDLET OG RIGTIG FIN SERVICEHISTORIK. KØRE LANGT PÅ LITEREN, BILLIG I AFGIFT. DET ER EN KAMPAGNEMODEL (EDITION +) SÅ RIGTIG FIN UDSTYRET.
- PANORAMA GLASTAG
- APPLE CARPLAY
- P SENSOR BÅDE FOR OG BAG
- ORG. NAVIGATION
- FARTPILOT
- SÆDEVARME
- bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat,
- højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, glastag,
- el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, træk,
- 2 zone klima, fjernb. centrallås, centrallås, fartpilot,
- sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder,
- automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse,
- håndfrit til mobil, apple carplay, usb-c tilslutning,
- regnsensor, parkeringssensor (bag),
- parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk
- lys, airbag, esp, vognbaneassistent
Prisen er ex. nummerplader
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 221.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.437 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 433 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Panoramatag |
|---|---|
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |