Peugeot 3081,6 BlueHDi 120 Edition+ 5d
Kontantpris
79.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2018 |
| Kilometertal | 210.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 32,3 km/l |
| CO2 udledning | 82 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/300 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, splitbagsæde, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, træk, glastag, tågelygter, led kørelys, el-klapbare sidespejle m/varme, mørktonede ruder i bag, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, automatisk start/stop, 2 zone klima, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, navigation, cd/radio, aux tilslutning, apple carplay, håndfrit til mobil, træthedsregistrering, esp, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), automatisk lys, isofix, dæktryksmåler, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 206.009 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 420 liter |
| Vægt | 1.378 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 432 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Træthedsregistrering |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |