Peugeot 3081,6 BlueHDi 120 Allure SW EAT6 5d
Kontantpris
77.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2018 |
| Kilometertal | 239.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Peugeot 308 1,6 Blue BlueHDi SW Stc 2018 - AUTOMATGEAR - NYSYNET - VELHOLDT
Info om bilen:
• Årgang: 2018 - Ny Model Med Facelift
• NYSYNET d. 1-4-2026
• Km: 239.000
• TANDREM SKIFTET VED 176.000 km i 2023
• Service Ok
• Seneste service i 27-8-2025
• AUTOMATGEAR
• 26.3 KM/L
• Vægtafgift: Kun 520 kr.
• Træk: må trække 1.200 kg
• Partikelfilter (DPF) – egnet til kørsel i miljøzoner
Udstyr
• 2-zonet automatisk klimaanlæg
• Fartpilot
• Sædevarme
• Parkeringssensor bag
• Bluetooth (håndfri + musik)
• Isofix
• 4 el-ruder + el-sidespejle
• Kørecomputer + dæktryksmåler
• Alufælge + læderrat/multifunktionsrat
• ESP/ABS + airbags
• Den har mere udstyr, se nedenfor.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 296.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.470 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 440 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|