Peugeot 3081,6 BlueHDi 120 Allure Sky 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2018 |
| Kilometertal | 261.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 32,3 km/l |
| CO2 udledning | 82 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/300 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
📞🚗 Ring inden besigtigelse – så du ikke kører forgæves.
📱 Tlf.: 40 23 28 02
Peugeot 308 1.6 BlueHdi 120hk 5d
Årgang 2018
261.000Km
Bilen er nysynet den 23/3-2026
Bilen koster 750kr i vægtafgift halvårligt. Og kører 32.3km/l
Forvent almindelige brugsspor efter Km/ årgang.
Skriv gerne for flere informationer.
kørecomputer, multifunktionsrat, alufælge, glastag, el-klapbare sidespejle, el-sidespejle, led kørelys, træk, aircondition, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, navigation, musikstreaming via bluetooth, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, førerovervågning med advarsel, vognbaneassistent, android auto, apple carplay, elektrisk parkeringsbremse
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 219.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 420 liter |
| Vægt | 1.378 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 432 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Førerovervågning med advarsel |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | LED Kørelys |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |