Peugeot 3081,5 BlueHDi 130 Allure Sky SW 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2020 |
| Kilometertal | 128.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 103 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Fremhævet udstyr:
⭐Navigation m/touchskærm
⭐Sports dellæder kabine
⭐Panorama glastag
⭐Fartpilot m/limit funktion
⭐Apple carplay/android auto
⭐Parkeringssensor for+bag m/optisk visning
⭐Musikstreaming via bluetooth
⭐Sports læder multifunktionsrat
⭐Aftageligt træk
⭐Vognbaneassistent
Resten af udstyrslisten⬇️
Sædevarme, fjernlysassistent, håndfrit til mobil, regnsensor, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, el-klapbare sidespejle m/varme, isofix, 2 zone klima, led kørelys, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, kørecomputer, aut. nedbl. bakspejl, mørktonede ruder i bag, 6 gear, cd/radio m/usb-a tilslutning, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, tagræling, splitbagsæde, tågelygter, højdejust. førersæde, esp,
Vi tilbyder brugtbilsattest samt udvidet garanti på fordelagtige vilkår, attraktiv finansiering tilbydes med og uden udbetaling, ring for besigtigelse på tlf.nr. +45 6150 6262.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.275 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aftageligt træk | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Panoramatag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, dellæder |
| CD/radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tagræling |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |