Peugeot 3081,2 e-THP 130 Style 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2016 |
| Kilometertal | 149.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/230 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 207 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Sporty og Elegant på samme tid!
Denne Peugeot 308 fremstår flot og velkørende
OBS. har netop fået helt NY Motor du får derfor utroligt meget bil for pengene
Vigtigste udstyr:
- El-foldbare spejle med varme
- Fartpilot
- Touch skærm
- Klimaanlæg med 2-zoner
- Multifunktionsrat
- Sædevarme
- Parkeringssensor bag
- Mørktonede ruder bag
- 6 Gear
- Navigation
Hvorfor vælge os:
⭐Vi tilbyder attraktiv finansiering via Accept auto
⭐Vi giver altid en fair pris på din brugte bil
⭐Alle biler gennemgås på værksted inden salg
⭐Kompetent og ærlig rådgivning i forbindelse med køb eller salg
Bilen befinder sig i Silkeborg, Kontakt os gerne for fremvisning på salg@bilfavoritten.dk. Vi glæder os til at hjælpe dig med at finde din næste bil!
, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 16" alufælge, led kørelys, mørktonede ruder i bag, el-klapbare sidespejle m/varme, aircondition, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, musikstreaming via bluetooth, parkeringssensor (bag), alarm, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, antispin, esp, auto hold, 6 airbags
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 259.993 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 705 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | LED Kørelys |
|---|---|
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot |