Peugeot 3081,2 e-THP 130 Allure Sky 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2019 |
| Kilometertal | 90.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,0 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/230 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 207 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
✅ Hos Vestergaard Biler får du bilen leveret nysynet og nyserviceret for kun 1.499,-
🚘 Vi tager din bil i bytte!
Vestergaard Biler
Tårnfalkevej 16, 2650 Hvidovre
📞 53 73 73 34
⏱️ Åbningstider:
Mandag - fredag: 10:00 - 17:00
Lørdag: 10:00 - 15:00
Søndag: 12:00 – 15:00
Vi tager forbehold for tastefejl.
, multifunktionsrat, kørecomputer, læderrat, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, træk, aircondition, centrallås, fartpilot, fjernb. centrallås, varme i bagsæde, sædevarme, el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, adaptiv fartpilot, navigation, håndfrit til mobil, android auto, musikstreaming via bluetooth, internet, usb-c tilslutning, dab+ radio, dab radio, alarm, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), airbag, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 234.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 420 liter |
| Vægt | 1.282 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 468 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Internet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Antispin | Navigation |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træk |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Varme i bagsæde |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |