Peugeot 30081,2 PureTech 130 Allure Pack EAT8 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2024 |
| Kilometertal | 22.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 144 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/230 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Leder du efter en pålidelig SUV, der kombinerer komfort og moderne teknologi? Denne Peugeot 3008 fra 2024 kan være det rette valg for dig. Med en motor på 130 HK og en effektiv automatgearkasse med 8 gear, tilbyder den en god balance mellem ydeevne og brændstofeffektivitet.
✔️Aftageligt anhængertræk
✔️Fuld LED belysning
✔️Vinterhjul medfølger
✔️Apple CarPlay og digital instrumentering
✔️Fartpilot adaptiv
✔️Klimaanlæg i 2 zoner
✔️Indbygget navigation
✔️Bakkamera
🚘 TIL VORES BRUGTE BILER TILBYDES: 🚘
✔️ Dinitrol Undervognsbehandling fra kr. 4.775,-
✔️ Lakforsegling fra kr. 1.995,-
🚘 Hos C.A. Larsen A/S tilbyder vi: 🚘
✅ Skræddersyet finansiering af din nye bil, enten med eller uden udbetaling.
✅ Vi tager alle biler i bytte – Vi laver en konkret vurdering af din bil.
✅ Bilforsikringer og forsikringstjek tilbydes til alle vores brugte biler.
✅ Brugtbilsgaranti fra Fragus tilbydes på 12, 24, 36eller 48 måneder.
✅ Serviceaftaler på alle biler. Prisen baseres på bilen kørselsbehov og løbetid.
⏱️ Salgsafdelingens åbningstider ⏱️
Mandag - Fredag 09:00-17:30
Lørdag Lukket
Søndag 11:00-16:00
Ring gerne i forvejen på telefon 97221666 og book en fremvisning og prøvekørsel. Så undgår du at køre forgæves.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 325.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 445 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 645 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Justerbar lændestøtte |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Køl i handskerum |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| DAB+ Radio | Ratgearskifte |
| Delkunstlæderindtræk | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |