Peugeot 30081,2 e-THP 130 Allure 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2018 |
| Kilometertal | 111.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/230 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Bronzemetal |
Beskrivelse
Uovertrufne køreegenskaber - Dejlig høj indstigning - Massere af udstyr.
Det beskriver Peugeot 3008 rigtig godt - her i et velplejet eksemplar hvor alle stempler er i servicebogen. Der er ligeledes monteret aft. træk.
🚗Blindvinkel sensor
🚗Automatisk nødbremse
🚗Apple Carplay / Android Auto
🚗Bakkamera
🚗Automatisk op/nedblænding
🚗Aftageligt træk
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, 17" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, led baglygter, aftageligt træk, mørktonede ruder i bag, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, 6 airbags, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 317.009 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 1.446 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 445 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 464 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Justerbar lændestøtte |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Android auto | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Dellæderindtræk | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |