Peugeot 2081,6 e-HDi 92 Active 5d
Kontantpris
39.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2012 |
| Kilometertal | 243.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 92 hk/230 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 970 kg |
| Farve | Champagnemetal |
Beskrivelse
ny synet, ny serviceret, fuld servicesbog, alle servicr lavet hos peugeot,undervogensbehandlet,super velholdt. nul rust, ingen ridser eller buler, en prikbule på h, dør,, kørecomputer, multifunktionsrat, splitbagsæde, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde,, tågelygter, udv. temp. måler, fartpilot, sædevarme, el-ruder, fjernb. centrallås, håndfrit til mobil, airbag, esp, isofix, to års reklamationret, evt, billig finansiring,ring for fremvisning,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 194.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.055 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 396 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 970 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Isofix |
|---|---|
| Airbags | Kørecomputer |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Stofindtræk |
|---|---|
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde |