Peugeot 2081,6 BlueHDi 75 Active 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2017 |
| Kilometertal | 66.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 240 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/230 nm |
| Acceleration | 13,3 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
LEVERES NYSYNET OG NYSERVICERET✅
✅ - Fuld servicebog
✅ - Fartpilot
✅ - 2 zone klima
✅ - Multifunktionsrat
✅ - Sædevarme
✅ - AppleCarPlay
✅ - El-sidespejle
✅ - Mørktonede ruder bag
✅ - Led kørelys / baglygter
✅ - Isofix
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, vinterhjul, træk, led kørelys, led baglygter, el-sidespejle, mørktonede ruder i bag, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, app integration, 2 zone klima, sædevarme, el-ruder, apple carplay, aux tilslutning, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, dab radio, 6 airbags, esp, regnsensor, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix
🚘 Vi tager din bil i bytte!
Hesselager Biler
Vallensbækvej 44, 2625 Vallensbæk
📞 50 22 44 33
⏱️ Åbningstider:
Mandag - fredag: 10:00 - 17:30
Lørdag & søndag: 11:00 - 16:00
Vi tager forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 179.298 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.240 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 440 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 6 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Vinterhjul |
| Højdejust. forsæde |