Peugeot 2081,6 BlueHDi 100 Allure Sky 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2018 |
| Kilometertal | 169.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
LEVERES NYSYNET OG NYSERVICERET✅
✅ - Glastag / panorama
✅ - Bakkamera
✅ - Parkeringssensor
✅ - Fartpilot
✅ - Sædevarme
✅ - AppleCarPlay / AndroidAuto
✅ - 2 zone klima
✅ - El-klapbare sidespejle
✅ - Multifunktionsrat
✅ - LED kørelys / baglygter
✅ - Mørktonede ruder bag
✅ - Isofix
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, 15" alufælge, vinterhjul, kurvelys, glastag, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, aircondition, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, fartpilot, app integration, 2 zone klima, sædevarme, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, usb-a tilslutning, dab radio, 6 airbags, esp, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, bakkamera, dæktryksmåler, isofix
🚘 Vi tager din bil i bytte!
Hesselager Biler
Vallensbækvej 44, 2625 Vallensbæk
📞 50 22 44 33
⏱️ Åbningstider:
Mandag - fredag: 10:00 - 17:30
Lørdag & søndag: 11:00 - 16:00
Vi tager forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 149.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 6 airbags | Kurvelys |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aircondition | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Vinterhjul |
| Højdejust. forsæde |