Peugeot 2081,6 BlueHDi 100 Allure Sky 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2018 |
| Kilometertal | 166.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
LEVERES NYSYNET OG NYSERVICERET✅
✅ - Panorama glastag
✅ - Bakkamera
✅ - Parkeringssensor
✅ - Fartpilot
✅ - AppleCarPlay / AndroidAuto
✅ - 2 zone klima
✅ - El-klapbare sidespejle
✅ - Multifunktionsrat
✅ - 16'' Alufælge
✅ - 4x el-ruder
✅ - Mørktonede ruder bag
✅ - Isofix
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, 16" alufælge, kurvelys, glastag, el-klapbare sidespejle, tågelygter, el-sidespejle, mørktonede ruder i bag, aircondition, 2 zone klima, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, fartpilot, app integration, sædevarme, apple carplay, android auto, navigation, musikstreaming via bluetooth, dab+ radio, aux tilslutning, usb-a tilslutning, 6 airbags, esp, regnsensor, parkeringssensor (bag), bakkamera, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix
🚘 Vi tager din bil i bytte!
Hesselager Biler
Vallensbækvej 44, 2625 Vallensbæk
📞 50 22 44 33
⏱️ Åbningstider:
Mandag - fredag: 10:00 - 17:30
Lørdag & søndag: 11:00 - 16:00
Vi tager forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 149.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Kurvelys |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |