Peugeot 2081,6 BlueHDi 100 Allure 5d
Kontantpris
74.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2018 |
| Kilometertal | 99.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Mørkblåmetal |
Beskrivelse
Bilen er netop ankommet og afventer klargøring! Kontakt os allerede nu for besigtigelse.
Flotte sommerhjul m. alufælge medfølger!
🌟 Highlights 🌟
✅ Apple CarPlay / Android Auto
✅ 2 zone klima
✅ LED kørelys
✅ 16" alufælge
✅ Fartpilot
✅ Mulitfunktionslæderrat
✅ Tidligere undervognsbehandlet
Og meget mere!
Kontakt os allerede nu for besigtigelse
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 186.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|