Peugeot 2081,6 BlueHDi 100 Active 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2018 |
| Produceret | 2/2018 |
| Kilometertal | 229.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Peugeot 208 1,6 BlueHDi 100 Active – Økonomisk og velkørende (2018)
Peugeot 208 1,6 BlueHDi 100 hk i Active-udgave fra 2018. En praktisk og driftssikker hatchback med lavt brændstofforbrug og gode køreegenskaber. Ideel som pendlerbil eller førstegangsbil.
* FARTPILOT
* APPLE CARPLAY / ANDROID AUTO
* BLUETOOTH
* MULTIFUNKTIONS RAT
* SÆDEVARME
* TRÆK
Service ved:
15/02-2019
04/03-2020
19/03-2021
13/12-2021
05/12-2022
29/11-2023 - TANDREM UDSKIFTET
11/03-2026
📞 +45 70605699
📍 AGERBAKKEN 9, 8362 HØRNING
📩 KONTAKT@AK-AUTOMOBILER.DK
, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, træk, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, aux tilslutning, alarm, regnsensor, dæktryksmåler, isofix, airbag, db. airbags, antispin, esp, kørecomputer, app integration
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 177.993 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
|---|---|
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varme i forrude |
| Fuldaut. klima |