Peugeot 2081,2 VTi 82 Active 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
52.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2017 |
| Kilometertal | 110.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
- 2-zonet klima
- 16" Alufælge med helårsdæk
- Håndfri til mobil
- Android Auto
- Fartpilot
- Isofix
16" alufælge, el-sidespejle, fartpilot, 2 zone klima, læderrat, højdejust. førersæde, multifunktionsrat, mørktonede ruder i bag, fjernb. centrallås, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, isofix, håndfrit til mobil, android auto, usb-a tilslutning
Bilen sælges engros.
Sidste service inkl. tandremsskift: 20-10-2025 v. 103.000 km
Sidst synet: 22-02-2025
Tidligere nummerplade: DR67483
Fremvisning kun efter aftale❗️ - For at sikre, at du ikke kører forgæves, anbefaler vi at du altid kontakter os for fremvisning, da vi kan være ude af huset.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 159.989 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.168 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 362 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
|---|---|
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde |