Peugeot 2081,2 PureTech 75 Active+ 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 100.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/118 nm |
| Acceleration | 13,2 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Ribevej 3, 8940 Randers
Kontakt os på:
📞 +45 72 10 83 20
📧 randers@kautok.dk
________________________________________
Fremhævet udstyr 📝
- Android Auto, Apple CarPlay,
-Parkeringssensor bag
-Klimaanlæg
-Skiltegenkendelse
-Håndfri telefon
-Bluetooth,
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 151.410 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 309 liter |
| Vægt | 1.084 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 426 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 44 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Airbags | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |
| Isofix |