Peugeot 2081,2 PureTech 100 Supreme+ 5d
Kontantpris
129.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 64.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,8 km/l |
| CO2 udledning | 118 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/205 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Peugeot 208 Supreme+ PureTech 100 – november 2021 – sort – 63.000 km
Sælger velholdt Peugeot 208 Supreme+ med 100 hk benzinmotor fra november 2021. Bilen har kørt snart 64.000 km og fremstår i pæn, fejlfri stand – ingen ridser, ingen skrammer og ingen fejlkoder.
Bilen er:
- Nyserviceret
- Nysynet og godkendt uden anmærkninger
- Nye bremseskiver monteret januar 2025
- Medfølger også sommerdæk på originale alufælge
Supreme+ kommer med bl.a. CarPlay, climate control, parkeringssensorer, LED, bagkamera osv.
Fuld servicehistorik medfølger.
Kontakt via e-mail.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 195.812 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 309 liter |
| Vægt | 1.195 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 44 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |
|---|