Peugeot 2081,2 PureTech 100 Selection Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2022 |
| Kilometertal | 28.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/205 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
16" alufælge, DELLÆDER INDTRÆK, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, fuld led forlygter, el-klapbare sidespejle m/varme, navigation via app, app integration, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, aux tilslutning, dab+ radio, mørktonede ruder i bag, fuldaut. klima, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, antispin, airbag, esp, stemmebetjening
Mulighed for op til 48 måneders "SaftyPakke"
(100% AutoTjek/Sikring)
Der tages forbehold for evt. tastefejl vedr. beskrivelse(udstyr)
Prisen er excl. Nr Plader 1500,-
KONTAKT OS IDAG - FØR BESIGTIGELSE er det altid en god idé at ringe i forvejen, så vi sikrer du ikke kører forgæves.
📱 Peter Rene Bostrup 42 22 87 32 pb@langerbiler.dk
📱 Bjørn Langer 23 26 13 90 bjl@langerbiler.dk
Tåsingevej 5 - 9500 Hobro 💻 www.langerbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 205.812 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 309 liter |
| Vægt | 1.195 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 44 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| App integration | Navigation |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, dellæder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Dellæderindtræk | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot |