Peugeot 2081,2 PureTech 100 GT 5d
Kontantpris
169.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 36.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,3 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/205 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gulmetal |
Beskrivelse
⭐Bilen fremtræder som ny! Tidligere undervognsbehandlet
🔴Aftageligt træk
🔴Apple CarPlay/Android Auto
🔴Bakkamera
🔴DAB-radio
🔴Drive Mode
🔴Fjernlysassistent
🔴Led forlygter
🔴Mørke ruder bag
🔴Nøglefri adgang og start
🔴Sort dellæder med gule syninger
🔴Sportssæder
🔴Sportsrat
🔴Sænket undervogn (org. fjedre medfølger)
🔴Vognbaneassistent
🔴18" alufælge
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 295.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 309 liter |
| Vægt | 1.195 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 44 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aftageligt træk | Mørk loftbeklædning |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| App integration | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| El-ruder | Sædevarme |
| Fartpilot | Træk |
| Fuldaut. klima |