Peugeot 2081,2 PureTech 100 Allure+ 5d
Kontantpris
189.990 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2024 |
| Kilometertal | 8.726 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,2 km/l |
| CO2 udledning | 116 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/205 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 200.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 265 liter |
| Vægt | 1.195 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 6 airbags | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Adaptiv fartpilot | Nøglefri adgang |
| Alcantaraindtræk | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Alufælge | Regnsensor |
| Antispin | Sædevarme |
| Aut. nedbl. bakspejl | Skiltegenkendelse |
| Automatisk lys | Tonede ruder |
| Bakkamera | Trafikkamera |
| Bakspejl m. nedbl. | USB A tilslutning |
| Centrallås | USB tilslutning |
| Dæktryksmåler | V2G |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |