Peugeot 2081,0 VTi Access Air 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
34.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2014 |
| Kilometertal | 214.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,0 sek. |
| Tophastighed | 163 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Bordeauxmetal |
Beskrivelse
Bilen sælges udelukkende ENGROS TIL CVR-NUMMER, uden nogen former for reklamationsret eller garanti
Peugeot 208 1,0 VTi Access Air ⎜Hos Autolandet i Køge
🚗 HIGHLIGHTS 🚗
✔️ Synet: 30-03-2026
✔️ Aftageligt træk
✔️ Fartpilot
✔️ Højdejust. førersæde
✔️ Aircondition
✔️ El-ruder
Bilen sælges udelukkende ENGROS TIL CVR-NUMMER, uden nogen former for reklamationsret eller garanti
_____________________________________________
stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, aftageligt træk, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, el-ruder, cd/radio, aux tilslutning, isofix, airbag, esp
Bilen sælges udelukkende ENGROS TIL CVR-NUMMER, uden nogen former for reklamationsret eller garanti.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 139.992 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 950 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 396 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aftageligt træk | ESP / ESC |
| Airbags | Fartpilot |
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Anhængertræk, aftagl. | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Isofix |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stofindtræk |