Peugeot 2071,6 HDi S16 5d
Kontantpris
12.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2006 |
| Kilometertal | 238.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/240 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 980 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Vi sælger vores mors bil, da hun ikke skal køre bil mere. Den kan køre og kører fint, men som det ses på foto er det en ældre bil og den har været parkeret på gaden hvor den har fået nogle ridser og skrammer. Den skal synes til sommer.
Der er partikkelfiltre
Anhængertræk
Manuel gear
Helårs dæk
Sælges som beset.
Omreg. foregår med det samme ved handel
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 236.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.219 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 403 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 491 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 980 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|