Peugeot 20081,6 BlueHDi 100 Allure 5d
Kontantpris
65.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2017 |
| Kilometertal | 214.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 28,6 km/l |
| CO2 udledning | 93 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 820 kg |
| Farve | Bordeauxmetal |
Beskrivelse
NDREGISTRERET 22.12.2017
Afgift kr 730 pr. Halvårlig
Nysynet d 03.01.2026
Tandrem skiftet
For at undgå ventetid, eller at køre forgaves, så bør du ringe eller skrive til os inden.
Mobil 52760778
kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 3 individuelle sæder i bag, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, træk, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, aux tilslutning, usb-c tilslutning, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 224.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.330 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 416 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 380 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 820 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderindtræk |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
|---|---|
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, læder |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB C tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |