Peugeot 20081,5 BlueHDi 130 Edition:210+ EAT8 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2020 |
| Kilometertal | 53.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER, UDEN GARANTI, aut.gear/EAT8, aftageligt anhængertræk, adaptiv fartpilot, digitalt cockpit, Apple carplay, Android auto, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (for/bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, vognbaneassistent, antispin, førerovervågning med advarsel, automatisk nødbremsesystem, LED forlygter, multifunktions-læderrat m. ratgearskifte, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 17" aluminiumsfælge, vinterhjul, el-klapbare sidespejle, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, service delvis ok, synet 09/2024, sort metallak.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 280.912 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 434 liter |
| Vægt | 1.404 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 366 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 46 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Aftageligt træk | LED baglygter |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Ratbetjent gearskifte |
| Automatgear | Ratgearskifte |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |
| Førerovervågning med advarsel | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |