Peugeot 20081,5 BlueHDi 100 Exclusive+ 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2019 |
| Kilometertal | 194.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,5 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.260 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Velkørende Peugeot 2008 1,5 BlueHDi Exclusive Plus 100HK 5d.
Bilen er udstyret med bla. Android Auto, Apple CarPlay, bakkamera, fartpilot, klimaanlæg og sædevarme.
Den har anhængertræk og må trække 1.260 kg.
Tandremmen + vandpumpe er skiftet ved 167.948 km den 30/6/2025.
Den er nysynet den 25/2/2026!
Kig forbi vores store indendørs udstilling eller kontakt os på 6138 4545.
Vi kan finansiere bilen fra 1.314,- pr. måned UDEN udbetaling og vi tager gerne din bil i bytte.
Diesel partikelfilter, træk, led kørelys, mørktonede ruder i bag, tagræling, tågelygter, kurvelys, aircondition, android auto, apple carplay, aut. nedbl. bakspejl, bakkamera, musikstreaming via bluetooth, fjernb. centrallås, centrallås, el-klapbare sidespejle, el-sidespejle, 4x el-ruder, fartpilot, fuldaut. klima, kørecomputer, multifunktionsrat, parkeringssensor (bag), sædevarme, udv. temp. måler, usb-a tilslutning, dellæderindtræk, glastag, højdejust. forsæder, læderrat, splitbagsæde, airbag, antispin, esp, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 201.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 1.334 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 416 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 376 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.260 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Højdejust. forsæde | USB A tilslutning |
| Isofix | USB tilslutning |