Peugeot 20081,2 VTi 82 Allure 5d
Kontantpris
69.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2016 |
| Produceret | 2/2016 |
| Kilometertal | 162.222 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 13,5 sek. |
| Tophastighed | 169 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.110 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, stofindtræk, splitbagsæde, vinterhjul, el-sidespejle, tågelygter, træk, aircondition, udv. temp. måler, fartpilot, fjernb. centrallås, cd/radio, automatisk lys, 8 airbags, esp, antispin, isofix, højdejust. førersæde, kurvelys, 4x el-ruder, dab+ radio, aux tilslutning, 10 airbags, regnsensor, dæktryksmåler, apple carplay
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 224.993 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.215 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 416 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 375 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.110 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 10 airbags | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 8 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| Apple carplay | Regnsensor |
|---|---|
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Splitbagsæde |
| CD/radio | Stofindtræk |
| DAB+ Radio | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Vinterhjul |