Peugeot 20081,2 PureTech 130 Selection EAT8 5d
Kontantpris
182.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2023 |
| Kilometertal | 35.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/230 nm |
| Acceleration | 9,1 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
⭐ HIGHLIGHTS ⭐
✅ AUTOMATGEAR
✅ TIDLIGERE UNDERVOGNSBEHANDLET
✅ APPLE CARPLAY
✅ SÆDEVARME FORAN
✅ KLIMAANLÆG
✅ LED FORLYGTER
✅ KUN 35.000KM
✅ PAKERINGSSENSOR BAG
✅ ALU FÆLGE
OG MEGET MERE!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 290.812 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 434 liter |
| Vægt | 1.328 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 387 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 49 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima |