Peugeot 20081,2 PureTech 100 Active 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2023 |
| Kilometertal | 42.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 123 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/205 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK: DEN NYE FACELIFT MODEL
✔️ 6 GEAR
✔️ BAKSENSOR / BAKKAMERA
✔️ KLIMA ANLÆG
✔️ 10" TOUCH SKÆRM
✔️ APPLE CARPLAY / ANDROID AUTO
✔️ ANHÆNGERTRÆK
✔️ FARTPILOT
✔️ 1 EJER / SERVICE OVERHOLDT
✔️ SOM NY BIL
✔️ SERVICE OK
✔️ SÆDEVARME
🚘 Hos Mogens Christensen tilbyder vi: 🚘
✅ Skræddersyet finansiering af din nye bil & HØJE BYTTEPRISER VED FINANSIERING
HUSK: DU FÅR ALTID MINDST 15.000.- FOR DIN GAMLE BIL UANSET ALDER OG STAND, SOM DU KAN BRUGE TIL UDBETALING TIL DIN NYE BIL, HVIS DU FINANSIERER DIN NYE BIL VIA PEUGEOT FINANS, TIL FAST RENTE FRA KUN 3,95%
✅ Vi tager alle biler i bytte – Vi laver konkrete vurderinger, og gør ikke i at gætte priser.
⏱️ Salgsafdelingens åbningstider ⏱️
Mandag - Fredag 09:00-17:00
Lørdag Lukket
Søndag 12:00-16:00
Mandag - Fredag 09:00-17:00
Lørdag Lukket
Søndag 12:00-16:00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 225.711 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 434 liter |
| Vægt | 1.290 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 420 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 49 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| App integration | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |