Peugeot 20081,2 e-THP 110 Allure Sky 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
55.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 168.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/205 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.250 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
!!PÅSKETILBUD!!
ENGROS SALG TIL CVR NR TIL DENNE PRIS
NY MOTOR KUN KØRT 45.000KM
MODEL MED GLASTAG..
, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, læderrat, stofindtræk, alufælge, tågelygter, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, sædevarme, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, apple carplay, bakkamera, parkeringssensor (bag), glastag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 204.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 1.275 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 416 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 380 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.250 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Fjernb. centrallås | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Fuldaut. klima | Sædevarme |
| Håndfrit til mobil | Stofindtræk |
| Højdejust. forsæde | Tågelygter |