Opel Zafira1,9 CDTi 150 Enjoy aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2008 |
| Kilometertal | 294.900 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,3 km/l |
| CO2 udledning | 191 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.160 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/320 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Altid Over 500 gode brugte biler på lager – to afdelinger i Køge & Slagelse
📞 KONTAKT: *Book din prøvekørsel på telefon 56 63 52 52 eller mail direkte på 📧 mail - mpbiler@live.dk
💻 www.mpbiler.dk
🚘 Vi tager alle biler i bytte.
⭐ Highlight af udstyr ⭐
✔️ SYNET 20-02-2025
✔️ AUTOMATGEAR
✔️ AIRCONDITION
✔️ FARTPILOT
✔️ SÆDEVARME
✔️ EL-RUDER
✔️ SÆLGES SOM E-N-G-R-O-S TIL CVR TRÆKKER IKKE OPTIMALT HVERGANG, GÅR I NØDPROGAM.
⛽️ OPGIVET TIL 14,3 KM/L
⚡️ 4.580,-KR HALVÅRLIG I GRØN EJERAFGIFT
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, 17" alufælge, el-sidespejle, tagræling, automatgear, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, el-ruder, sædevarme, cd/radio, airbag, antispin, esp
📆 Hurtig sagsbehandling – Mulighed for at få bilen med hjem samme dag
⏱️ Åbningstider :
Mandag - fredag 09:00 - 17:30
Lørdag & Søndag 10:00 - 16:00
🏠 Tangmosevej 100 - 4600 køge
📞 56 63 52 52
🟠 Der tages forbehold for tastefejl 🟠
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 401.446 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.550 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 447 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 685 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| CD/radio | Stofindtræk |
| Centrallås | Tagræling |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle |