Opel Mokka1,4 T 140 Enjoy 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
54.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2014 |
| Kilometertal | 217.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 138 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER UDEN GARANTI, vinterhjul, 18" alu sommerdæk medfølger, træk, fartpilot, 2 zone klima, sædevarme, multifunktionslæderrat m. varme, håndfrit til mobil, tagræling, højdejust. førersæde, 4x el-ruder, automatisk lys, 12V, usb-tilslutning, aux tilslutning, fjernb. centrallås, service ok senest v. 208.000 km, seneste syn d. 30/4-24, sortmetal
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 299.587 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.394 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 460 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| AUX tilslutning | USB A tilslutning |
|---|---|
| Fartpilot | USB tilslutning |