Opel Insignia2,0 CDTi 163 Cosmo Sports Tourer aut. 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
49.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2013 |
| Kilometertal | 264.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 148 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/350 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
ENGROS SALG TIL CVR NR, SENESTE SERVICE VED 260000 KM ,kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, el indst. førersæde, mørk loftbeklædning, alufælge, el-soltag, glastag, el-sidespejle, xenonlys, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, varme i rat, el-ruder, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, bakkamera, parkeringssensor (bag), automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 515.403 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.788 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 491 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 527 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderindtræk |
|---|---|
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Centrallås | Panoramatag |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| El betjent bagklap | Ratbetjent gearskifte |
| El indst. førersæde | Ratgearskifte |
| El-ruder | Sædebetræk, læder |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-soltag | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC | Xenonlygter |
| Fartpilot |