Opel Insignia2,0 CDTi 140 Cosmo Sports Tourer eco 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2014 |
| Kilometertal | 353.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,6 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/350 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Fin og velkørende Insignia - Bilen er løbende passet med service - Tandrem er skiftet ved 270.000 - Bemærk 25,6 km/l
- Xenon lygter
- P-sensor
- Træk
- Sædevarme
- 2 Zone klima
- Stor skærm med bluetooth
- Fartpilot
- Varme i rattet
multifunktionsrat, højdejust. forsæder, xenonlys, træk, aircondition, musikstreaming via bluetooth, airbag, automatisk lys, parkeringssensor (bag), cd/radio, fartpilot, fjernb. centrallås, 2 zone klima, læderrat, højdejust. førersæde, el-ruder, sædevarme, håndfrit til mobil, isofix
✔ Billig finansiering med og uden udbetaling.
✔ Lån via Santander, Ikano og Resurs Bank.
✔ Udvidet garanti i op til 24 mdr. via Cargarantie.
✔ Omgående levering også i weekender. (Vi udleverer nummerplader)
Koldingvejens Automobiler
Koldingvej 3, 6600 Vejen
Telefon – 8871 0808
kontakt@kvautomobiler.dk
Åbningstider:
Mandag – Fredag: 10:00-17:00
Lørdag: Efter aftale
Søndag: 12:00-16:00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 468.403 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.633 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 491 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 643 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Læderrat |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Musikstreaming via bluetooth |
| El-ruder | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Håndfrit til mobil | Xenonlygter |
| Højdejust. førersæde |