Opel Insignia1,6 CDTi 136 OPC Line Sports Tourer aut. 5d
Kontantpris
79.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2017 |
| Kilometertal | 196.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 144 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/320 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Velholdt Opel Insignia sælges.
17” sommer og vinterdæk medfølger.
Har netop fået skiftet olie.
Jeg modtager ikke skambud, da vi har sat en skarp pris. Ingen sammenlignelige til den pris!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.733 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 491 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 547 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Navigation |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Parkeringssensor (for) |
| Alufælge | Sædevarme |
| Apple carplay | Servo |
| Automatgear | Træk |
| Fuldaut. klima | Xenonlygter |