Opel Frontera44 Edition 5d
Kontantpris
174.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2025 |
| Kilometertal | 3.900 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 305 km |
| Batterikapacitet | 43,8 kWh |
| Energiforbrug | 176 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 113 hk/- |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 145 km/t |
| Trækvægt | 350 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Nyere Opel Frontera på vej hjem - RING for mere info
Moderne SUV med plads, komfort og økonomi
Er du på udkig efter en rummelig, moderne og stilren SUV til hverdagen? Så er denne Opel Frontera et oplagt valg!
Den nye Frontera kombinerer et robust SUV-design med høj komfort og lav driftsøkonomi – perfekt til både familieliv og pendling.
Rummelig og praktisk – god plads til både passagerer og bagage
Moderne design – skarpt look med sort front og elegante linjer
Høj komfort – behagelig køreoplevelse og god siddeposition
Effektiv og økonomisk – lave driftsomkostninger
Avanceret teknologi – moderne infotainment og sikkerhedssystemer
Perfekt til hverdagen – nem at køre, nem at parkere
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 195.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 460 liter |
| Vægt | - |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 350 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|