Opel Corsa1,4 16V Sport 5d
Kontantpris
59.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2017 |
| Kilometertal | 144.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 131 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/130 nm |
| Acceleration | 13,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Opel Corsa 1,4 16V Sport 5d, veludstyret, ny serviceret og nysynet!
Sporty udgave med lækkert design, brilliantrød med røde syninger på sæder.
Varme i rat, sædevarme, højdejusterbare forsæder, sportssæder, multifunktionsrat, læderrat, kørecomputer, city steering, udvendig temperaturmåler, centrallås, el-ruder, el-sidespejle, Infotainment: DAB+ radio, USB-A tilslutning, musikstreaming via Bluetooth, håndfrit til mobil Sikkerhed & assistenter: ESP, ABS, antispin, airbag, isofix, regnsensor, automatisk lys, lev. nysynet og ny serviceret. Undervognsbehandlet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 155.001 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 280 liter |
| Vægt | 1.199 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 402 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |
| El-ruder |