Opel Corsa1,4 16V Cosmo 5d
Kontantpris
22.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2011 |
| Kilometertal | 159.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 131 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/130 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 975 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Reserveret, nysynet 31-3-2026, kun kørt 159000 km, træk, aircondition, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, el-sidespejle, splitbagsæde, højdejust. førersæde, dellæderindtræk, kunstlæderindtræk, læderrat, helårshjul, cd/radio, aux tilslutning, isofix, 6 airbags, esp, tidligere undervognsbehandlet, motor ha kæde/ikke tandrem, regnr AL42468, pris 22900 + evt nrplader 1380 kr, PS VI HAR PT 3 STK OPEL CORSA 1.4 ÅG 2011-2012 på lager pris fa 19900 til 22900 kr + plader, ring venlist for aftale/info på tlf 20865858
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 190.800 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.063 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 552 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 975 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Helårshjul |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Antispin | Kunstlæder |
| AUX tilslutning | Kunstlæderindtræk |
| CD/radio | Læderrat |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
|---|---|
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Træk |
| Fjernb. centrallås |