Opel Corsa-e50 Elegance 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2023 |
| Kilometertal | 19.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 334 km |
| Batterikapacitet | 50,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,1 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK DENNE BIL ER PÅ VEJ IND- RING FORUD FOR BESIGTIGELSE.
Yderst populær Opel Corsa-el om det er til de korte eller lange ture. Her får du en bil med masser af kørekomfort og rigtig gode køreegenskaber!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vores kunder har talt - vi gør det Fremragende på Trustpilot ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Rækkevidde på batteri - WLTP: 334 km
AC ladning: AC ladning: 3 faser 11 Kw
DC ladning: 100 kw (max)
Batteristørrelse: 50 kWh
Særligt nævneværdigt udstyr:
- Fartpilot
- Dellæder kabine
- Klimaanlæg
- Nøglefri start
- Android Auto / Apple CarPlay
- Bakkamera
- Parkeringssensor for/bag
- Digital instrumentering
- 16" Alufælge
Yderligere udstyr:
- Armlæn
- Højdejusterbart førersæde
- Musikstreaming via bluetooth
- Regnsensor
- Automatisk nødbremsesystem
- ISOFIX-beslag
- Meget mere...
Bemærk - bilen er importeret og kan variere i udstyr i forhold til den danske udstyrsliste.
Velkommen hos Aunsbjerg
📱 Vi viser gerne bilen frem over et videokald
🗓 Vi holder åbent alle ugens 7 dage
🤝 Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
📑 Vi hjælper gerne med finansiering
🔧 Vores 4 værksteder laver alle bilmærker
💸 Gør som 6.000 andre og tegn en serviceaftale, der matcher dit behov og sparer dig for uforudsigelige værkstedsregninger.
📞 📧 Ring eller skriv til os – vi bestræber os på at svare inden for 24 timer.
77 333 000 – info@aunsbjerg.com
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 305.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 267 liter |
| Vægt | 1.455 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 506 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alarm | Håndfrit til mobil |
| Alcantaraindtræk | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Dellæderindtræk | Træthedsregistrering |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i rat |