Opel Cascada1,6 T 170 Cosmo 2d
Kontantpris
165.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2015 |
| Kilometertal | 95.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 145 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/260 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Bemærk det lave kilometertal.
Bilen er undervognsbehandlet i 2024.
Ud over det markerede udstyr er der:
- Varme i rat
- Parkeringssensorer både for og bag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 471.651 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.633 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 507 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 56 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Navigation |
|---|---|
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Sædevarme |
| Fartpilot | Servo |
| Fuldaut. klima | Xenonlygter |
| Kurvelys |