Opel Astra1,4 T 125 Enjoy Sports Tourer 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
79.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2017 |
| Kilometertal | 186.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,3 km/l |
| CO2 udledning | 116 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/230 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Synet 25.03.2025 !!
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, tågelygter, træk, mørktonede ruder i bag, varme i rat, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, automatisk lys, isofix, airbag, esp, vognbaneassistent, stemmebetjening.
Bilen sælges engros til cvr.nr., eller til private mod underskrift på tilstandsrapport.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 230.095 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.393 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 427 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 56 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Læderrat |
|---|---|
| 4x el-ruder | Mørktonede ruder i bag |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Airbags | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
|---|---|
| DAB radio | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stemmebetjening |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Træk |
| Højdejust. førersæde | Udv. temp. måler |
| Isofix | Varme i rat |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Vognbaneassistent |
| Kørecomputer |